Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Říjen 2016

Larry Carlson

26. října 2016 v 11:13 | Shibo |  YouTube Channels
Larry Carlson je umělec, který se snaží, aby jeho práce byla co nejvíc "trippy". Zprostředkovával svůj cíl (aby to bylo trippy) pomocí mnoha médií, které zahrnují videa, fotografie, koláže i hudbu. Carlson rád prozkoumává surrealismus a mysticismus. Výsledkem je, že jeho práce určitě nepostrádají psychedeličnost. Jako absolvent Cooper Union School of Art v New York City ukázal své umění celému světu.
Carlson začal nahrávat videa na YouTube v roce 2006, ale velká část jeho prací jsou stará flash videa, která jsou k nalezení přímo na jeho stránkách.
Carlsonovo "nejznepokojivější" video nese název In Your Cube. Po chvíli se obvykle všechny rozdělující se tváře a trippy barvy začnou míchat do sebe, ale v In Your Cube je to trochu jiné. Vyskytuje se tam jakási loutka, která blábolí nesmysly, a psychedelické vzory. Jakmile uběhne nějaká ta chvíle, loutka zmizí, aby se ukázaly Carlsonovy typické psychedelické barevné projekce. Ale nebojte se, ta loutka se vrátí.

Zdroj --- překlad: Shibo

seinfeldspitstain

20. října 2016 v 17:05 | Shibo |  YouTube Channels
Seinfeldspitstain začal uploadovat na YouTube v roce 2013. Většina jeho videí jsou počítačové animace. Na to, jak krátkou dobu byl na YouTube aktivní, dosáhl celkem slušného úspěchu a kvalita jeho animací dramaticky stoupla.
Seinfeldspitstain má zvláštní zálibu v pořadu Jimmy Neutron (film a seriál). Jimmy Neutron je geniální chlapec, který používá vynálezy k řešení problémů. Seinfeldspitstainovo "nejznepokojivější" video: "Jimmy Neutron Happy Family Hour" je doslova všechno, jen ne "happy family hour". V tomhle mizerně naanimovaném videu, Paní Neutronová poví Jimmymu, že dnes uvaří večeři, ale v zápětí je zabita Jimmyho otcem, Hughem, který požaduje od Jimmyho, aby objednal pizzu a strávil nějaký čas s ním. Když Jimmy otevře dveře aby vyzvedl pizzu, pizza vletí do pokoje a usekne Hughovi hlavu.

Ta pizza byla agresivní.


Zdroj --- překlad: Shibo

cyriak

19. října 2016 v 20:14 | Shibo |  YouTube Channels
Cyriak je profesionální, nezávislý animátor z UK. Na YouTube začal nahrávat videa v roce 2006. Používá k editaci většinou Photoshop a After Effects. Jeho práce zahrnuje i komerční videa a hudební videoklipy. Animoval dokonce bumps pro Adult Swim (omlouvám se těm, kdož neoplývají angličtinou :] ).
Tak nějak všechno, co vytvořil, je ale děsivé. Několik jeho videí začíná nevinně, věcmi, které můžeme denně vidět - stádo pasoucích se krav, mňoukající kočky. Tyhle věci se ale po chvíli změní v něco strašného, s mnoha končetinami.
Cyriakovo "nejznepokojivější" video: "something".
V tomhle videu jsou vidět staré, černobílé, zdánlivě nevinné klipy, které se přemění v...něco...no, naprosto jiného. Podívejte se sami.

Zdroj --- překlad: Shibo

Matčina prosba

16. října 2016 v 12:36 | Shibo |  Creepypasty
Jedné tmavé letní noci se vracel pár z kina. Jeli domů stejnou cestou, jakou jeli vždycky. Na kraji silnice stála žena a snažila se je máváním zastavit. Pár zajel s autem ke straně silnice a přispěchali k ní. Byla velmi ošklivě zraněna a její oči byly zalité slzami. Pověděla páru, že se právě dostala ven z auta, ve kterém se vybourala, že její dítě je uvězněné na zadní sedačce.

Muž řekl ženě, aby počkala na místě s jeho manželkou, že to dítě vytáhne z auta ven. Jak se blížil k pomačkanému autu, uslyšel dětský pláč. Ulevilo se mu, že dítě pořád žije a spěchal blíž k autu, na zadní sedadlo a osvobodil dítě z automobilového vězení. Jak dítě zachraňoval, všimnul si mrtvého páru na místě řidiče a spolujezdce. Donesl dítě v náručí zpět na místo, kde měla čekat jeho manželka a poraněná žena. Byl tam ale s manželkou už sám.

"Kde je ta žena?" zeptal se.

"Šla k autu za tebou, aby ti pomohla." odpověděla jeho manželka. Bylo vidět, že se jí taky ulevilo, když spatřila, že je dítě stále naživu.

Muž podal dítě své manželce a šel zpět k autu, aby našel poraněnou ženu. Volal, ale nikdo se neozýval, nikdo neodpovídal. Když letmým pohledem zahlédl mrtvý pár skrz čelní sklo, zblednul. Mrtvá žena, jež seděla na místě spolujezdce, byla ta samá žena, která na ně mávala z okraje silnice, ať zastaví.


Zdroj ---- překlad: Shibo

Vítejte!

16. října 2016 v 11:57 | Shibo
Tenhle blog bude sloužit jako "protipól" blogu Fluffy Repose, kde se shromažďují takové nevinné, veselé věci. Tady naopak se budu zabývat creepypastami, paranormálnímy jevy, mytologií, urban legendami a folklóry.
Časem bych rád vytvořil i třetí blog, který se bude zabývat literaturou, ale ten bych mohl vměstnat pod blog Fluffy Repose.
No, ciťte se tu jako doma a těšte se na články.
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)