Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Leden 2017

Můj syn je jasnovidec

10. ledna 2017 v 18:01 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Je těžké být matkou. Nedávno jsem zjistila, že můj syn je jasnovidec. Má takový divný zvyk. Někdy ukazuje na obličeje ostatních lidí. S manželem jsme si všimli, že kdykoli náš syn na někoho ukázal, do tří dnů dotyčný zemřel. Minulý rok takhle ukázal na jeho dědečka. O tři dny později dědeček zemřel na infarkt. Před pár měsíci ukázal na obrázek známé herečky v časopise. O tři dny později psali, že zemřela při automobilové nehodě. Dnes, když jsem se zrovna chystala zapnout televizi, můj syn ukazoval na obrazovku. Když jsem televizi zapla, vysílali proslov prezidenta. Nevěřím, že by prezident zemřel, ale můj syn se nikdy nemýlí.


Tak? Víte, co se nejspíš stalo?

Zdroj --- překlad: Shibo

Svědek

9. ledna 2017 v 18:19 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Mí sousedi si myslí, že jsem jen stará, zvědavá ženská, ale dneska jsem na vlastní oči viděla vraždu. Dívala jsem se z okna, když tu jsem něco uviděla v okně od bytu naproti. Byl tam muž a zrovna vraždil nějakou ženu. Divné bylo, že když svoji "práci" dokončil, otočil se a naše pohledy se setkaly. Bylo to takové tajuplné. Pak na mě ukázal prstem a asi minutu nebo dvě na mě zíral. Celou dobu co mě pozoroval pohyboval prstem. Před pár minutami jsem volala na policii, kde mi řekli, že zítra ráno budu muset jít na policejní stanici a podat svědecké prohlášení. Jsem si jistá, že ho chytí, moc dobře si pamatuju, jak vypadá!


Přišli jste na to?

Zdroj --- překlad: Shibo

Co jsou "záhádanky" ?

9. ledna 2017 v 18:05 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Záhádanky (jak jsem to nazval) jsou krátké texty, něco mezi povídkou a hádankou. V každém takovém textu je "skryté" něco ať už více nebo méně děsivého. Přijdete na to, co to je?
Byl bych rád, kdybych si vaše "řešení" mohl přečíst v komentářích. Zároveň tam nejspíš budu přidávat řešení vlastní. :)

Hanako San

8. ledna 2017 v 17:46 | Shibo |  Japonsko
Hanako San je Japonská městská legenda o duchovi mladé dívky, která straší na školních toaletách, otevírá a zavírá dveře a leká všechny, kteří vejdou na záchodky, zaťuká na její kabinku a zavolá ji jménem.


Hanako, Duch ze záchodu málem dosáhla tiulu "národní fenomén" mezi Japonskými legendami před dvaceti lety, když se přes školní pozemky šířily vlny příběhů o přítomnosti duchů.

Každé dítě mohlo vyprávět svou "Hanoko" příhodu. Příběhy samozřejmě měly mnoho variant, ale každé dítě v Japonsku se jednou ocitlo na záchodcích samotné, plné hrůzy a očekávání, takového podivného těšení se.

Tahle legenda je podobná legendě o Kashima Reiko, duch ženy bez nohou, který také "žije" na školních záchodech. Zvolává "Kde mám nohy?" když lidi vejdou na toalety. Správná odpověď se v mnoha případech liší. V jedné verzi musíte jen říct: Kashima Reiko. KA = Kamen - znamená maska. SHI = Shinin - znamená mrtvá osoba. MA = Ma - znamená démon.

Zatímco další verze představuje Aoi Manto nebo Aka Manto, duch chlapce/muže, který čeká na záchodech v poslední kabince. Kdokoli přijde na toalety, uslyší hlas ptající se: "Který papír chceš; červený, nebo modrý?". Pokud si vyberete červený, zabije vás opakovaným sekáním do vašeho krku zezadu, abyste vypadali, jako byste měli červený plášť. Pokud si vyberete modrý, oběsí vás nebo uškrtí. Tenhle duch je také známý jako Aoi Hanten, Aka Kami nebo Aoi Kami.

Zdroj --- překlad: Shibo

Heh :)

7. ledna 2017 v 17:40 | Shibo |  Urban Legends
Řekl bych, že je jasné, co se zde bude nacházet, no ne?

Legendy najdete v podrubrikách níže.

Kuchisake Onna

7. ledna 2017 v 17:38 | Shibo |  Japonsko
Kuchisake Onna, známá taky jako The Slit-MouthedWoman (Žena s rozřízlými ústy), je Japonská městská legenda o znetvořené Japonce, která s sebou nosí veliké nůžky a za oběti si vybírá hlavně děti. Má velkou, od ucha k uchu rozřízlou pusu. Díky tomu má na tváři trvalý, nechutný "úsměv".


Kuchisake Onna se prochází ulicemi Japonska, nosí přes ústa roušku a vyhlíží si oběti. Když na ni narazíte, zastaví vás a zeptá se vás takovou otázku. Pokud odpovíte špatně, ponesete si následky. Ošklivé následky.

Představte si. Jdete ze školy domů a procházíte opuštěnou uličkou. Najednou ze stínů v uličce slyšíte slabě zvuky. Podíváte se směrem, odkud vychází zvuky. Stojí tám nádherná žena. Má dlouhé, černé vlasy a na sobě béžový pršiplášť, pláštěnku. Rouška jí zakrývá dolní polovinu obličeje. V Japonsku není neobvyklé nošení takové roušky. Zabraňuje to šíření například chřipky při "chřipkové sezóně".

Žena vystoupí ze stínů a zastaví vás. "Jsem krásná?" zeptá se.

Než stačíte odpovědět, strhne si roušku a ukáže vám zohyzděný obličej. Její ústa jsou od ucha k uchu rozříznutá. Pootevře je. Vidíte její ostré zuby a velký, nechutný jazyk, kterým kroutí a točí uvnitř úst.

Máte strach, dolujete ze sebe odpověď. Pokud odpovíte, že krásná není, vytáhne obrovské nůžky a na místě vám usekne hlavu. Pokud odpovíte, že krásná je, vezme nůžky a také vám rozřízne pusu, abyste byli stejně krásní, jako ona. Pokud se pokusíte utéct, dohoní vás a zabije.

Jediný způsob jak Kuchisake uniknout je dát jí neutrální odpověď. "Vypadáš normálně." ji zmate, což vám dá dostatek času na to, abyste utekli.
Existuje zpousta drbů o tom, jak se to s ústy Kuchisake stalo. Někteří říkají, že to má z plastické operace, která se vážně nepovedla. Jiní zase, že se jí to stalo při bouračce. Další dokonce věří, že Kuchisake je pacientka z psychiatrické léčebny, která zešílela a rozřízla si ústa.

Podle jedné povídačky žila před lety v Japonsku nádherná žena, která byla velmi domýšlivá a egoistická. Její manžel byl žárlivý, brutální muž, který si myslel, že ho jeho žena podvádí. Ve vzteku vzal meč a rozřízl jí pusu se slovy "Komu se teď budeš líbit, co?!". Z ženy se stal pomstychtivý duch, který se začal potulovat Japonskem nosíc roušku, aby zakryla ošklivé následky incidentu.

Legenda se začala šířit a nahánět lidem hrůzu na jaře a v létě roku 1979, kdy se začaly šířit drby o tom, že lidi zahlédli Kuchisake, jak "loví" své oběti. Příběh se rozšířil rychle jako lesní požár a opravdu nahnal lidem hrůzu ve spoustě městech. Policie začala více hlídkovat a školy posílaly učitelky, aby odprovázely žáky domů.

V roce 2004 se v Jižní Korei začalo mluvit o ženě s červenou rouškou, která honila děti.

V roce 2007 soudní lékař našel staré záznamy z konce sedmdesátých let dvacátého století o ženě, která honila malé děti, ale srazilo ji auto a zemřela.

USA má vlastní verzi téhle legendy. Existovaly zvěsti o klaunovi, který se objevoval ve veřejných koupelnách a obtěžoval děti s otázkou "Chceš zemřít, nebo se šťastně usmívat?". Když si děti vybraly úsměv, klaun vytáhl nůž a rozřízl dětem ústa od ucha k uchu.

Zdroj --- překlad: Shibo
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)