Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Hanako San

8. ledna 2017 v 17:46 | Shibo |  Japonsko
Hanako San je Japonská městská legenda o duchovi mladé dívky, která straší na školních toaletách, otevírá a zavírá dveře a leká všechny, kteří vejdou na záchodky, zaťuká na její kabinku a zavolá ji jménem.


Hanako, Duch ze záchodu málem dosáhla tiulu "národní fenomén" mezi Japonskými legendami před dvaceti lety, když se přes školní pozemky šířily vlny příběhů o přítomnosti duchů.

Každé dítě mohlo vyprávět svou "Hanoko" příhodu. Příběhy samozřejmě měly mnoho variant, ale každé dítě v Japonsku se jednou ocitlo na záchodcích samotné, plné hrůzy a očekávání, takového podivného těšení se.

Tahle legenda je podobná legendě o Kashima Reiko, duch ženy bez nohou, který také "žije" na školních záchodech. Zvolává "Kde mám nohy?" když lidi vejdou na toalety. Správná odpověď se v mnoha případech liší. V jedné verzi musíte jen říct: Kashima Reiko. KA = Kamen - znamená maska. SHI = Shinin - znamená mrtvá osoba. MA = Ma - znamená démon.

Zatímco další verze představuje Aoi Manto nebo Aka Manto, duch chlapce/muže, který čeká na záchodech v poslední kabince. Kdokoli přijde na toalety, uslyší hlas ptající se: "Který papír chceš; červený, nebo modrý?". Pokud si vyberete červený, zabije vás opakovaným sekáním do vašeho krku zezadu, abyste vypadali, jako byste měli červený plášť. Pokud si vyberete modrý, oběsí vás nebo uškrtí. Tenhle duch je také známý jako Aoi Hanten, Aka Kami nebo Aoi Kami.

Zdroj --- překlad: Shibo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ghetto crab with knife Ghetto crab with knife | E-mail | Web | 9. ledna 2017 v 20:07 | Reagovat

Zaujímavé... bolo to inšpiované Kayako Saeki alebo príve hanako bola inšpiráciou pre vytvorenie Kayako... kto vie? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)