Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Kuchisake Onna

7. ledna 2017 v 17:38 | Shibo |  Japonsko
Kuchisake Onna, známá taky jako The Slit-MouthedWoman (Žena s rozřízlými ústy), je Japonská městská legenda o znetvořené Japonce, která s sebou nosí veliké nůžky a za oběti si vybírá hlavně děti. Má velkou, od ucha k uchu rozřízlou pusu. Díky tomu má na tváři trvalý, nechutný "úsměv".


Kuchisake Onna se prochází ulicemi Japonska, nosí přes ústa roušku a vyhlíží si oběti. Když na ni narazíte, zastaví vás a zeptá se vás takovou otázku. Pokud odpovíte špatně, ponesete si následky. Ošklivé následky.

Představte si. Jdete ze školy domů a procházíte opuštěnou uličkou. Najednou ze stínů v uličce slyšíte slabě zvuky. Podíváte se směrem, odkud vychází zvuky. Stojí tám nádherná žena. Má dlouhé, černé vlasy a na sobě béžový pršiplášť, pláštěnku. Rouška jí zakrývá dolní polovinu obličeje. V Japonsku není neobvyklé nošení takové roušky. Zabraňuje to šíření například chřipky při "chřipkové sezóně".

Žena vystoupí ze stínů a zastaví vás. "Jsem krásná?" zeptá se.

Než stačíte odpovědět, strhne si roušku a ukáže vám zohyzděný obličej. Její ústa jsou od ucha k uchu rozříznutá. Pootevře je. Vidíte její ostré zuby a velký, nechutný jazyk, kterým kroutí a točí uvnitř úst.

Máte strach, dolujete ze sebe odpověď. Pokud odpovíte, že krásná není, vytáhne obrovské nůžky a na místě vám usekne hlavu. Pokud odpovíte, že krásná je, vezme nůžky a také vám rozřízne pusu, abyste byli stejně krásní, jako ona. Pokud se pokusíte utéct, dohoní vás a zabije.

Jediný způsob jak Kuchisake uniknout je dát jí neutrální odpověď. "Vypadáš normálně." ji zmate, což vám dá dostatek času na to, abyste utekli.
Existuje zpousta drbů o tom, jak se to s ústy Kuchisake stalo. Někteří říkají, že to má z plastické operace, která se vážně nepovedla. Jiní zase, že se jí to stalo při bouračce. Další dokonce věří, že Kuchisake je pacientka z psychiatrické léčebny, která zešílela a rozřízla si ústa.

Podle jedné povídačky žila před lety v Japonsku nádherná žena, která byla velmi domýšlivá a egoistická. Její manžel byl žárlivý, brutální muž, který si myslel, že ho jeho žena podvádí. Ve vzteku vzal meč a rozřízl jí pusu se slovy "Komu se teď budeš líbit, co?!". Z ženy se stal pomstychtivý duch, který se začal potulovat Japonskem nosíc roušku, aby zakryla ošklivé následky incidentu.

Legenda se začala šířit a nahánět lidem hrůzu na jaře a v létě roku 1979, kdy se začaly šířit drby o tom, že lidi zahlédli Kuchisake, jak "loví" své oběti. Příběh se rozšířil rychle jako lesní požár a opravdu nahnal lidem hrůzu ve spoustě městech. Policie začala více hlídkovat a školy posílaly učitelky, aby odprovázely žáky domů.

V roce 2004 se v Jižní Korei začalo mluvit o ženě s červenou rouškou, která honila děti.

V roce 2007 soudní lékař našel staré záznamy z konce sedmdesátých let dvacátého století o ženě, která honila malé děti, ale srazilo ji auto a zemřela.

USA má vlastní verzi téhle legendy. Existovaly zvěsti o klaunovi, který se objevoval ve veřejných koupelnách a obtěžoval děti s otázkou "Chceš zemřít, nebo se šťastně usmívat?". Když si děti vybraly úsměv, klaun vytáhl nůž a rozřízl dětem ústa od ucha k uchu.

Zdroj --- překlad: Shibo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)