Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Červen 2017

Vražedná zbraň

28. června 2017 v 18:43 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Někdy přemýšlím, co asi tak v dnešní době dělá policie. Nedokážou ani vyšetřit zločin. Žiju ve velkém městě a míra kriminality je tu docela vysoká, poslední dobou se to dokonce zhoršuje. Minulý týden byla spáchána vražda nedaleko továrny, kde pracuju. Mladá žena byla zabita sekáčkem na led. Ale nebyl to ledajaký sekáček, měl na rukojeti lebku a zkřížené hnáty. Všichni, kdo žijí v okolí místa vraždy byli vyděšení. Je to velké město, ale tenhle případ dostal každého, každý o něm mluví. Moje matka, která se mnou žije, se bojí vyjít v noci ven. Pořád jí říkám, ať se nebojí, ale ona ví, že policie s případem nic neudělá. Ještě ani nenašli ten sekáček. Jsou tak neschopní.

Tohle asi bylo jasné už od začátku, což? :)

Zdroj --- překlad: Shibo

Mladší bratr

27. června 2017 v 18:36 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Měl jsem mladšího bratra. Jediné, co si pamatuji je, že jsem se s ním vždycky dělil o takové ty tvrdé cucací bonbony, když jsem si je koupil. Pořád žije v našich srdcích, i když mu byl teprve jeden měsíc, když odešel. Pořád mi chybí.

Jak asi jeho bratr zemřel?

Zdroj --- překlad: Shibo

Kashima Reiko

26. června 2017 v 18:24 | Shibo |  Japonsko
Kashima Reiko, duch ženy bez nohou, který straší na školních záchodech.

Varování: Po přečtení nebo poslechnutí příběhu se Kashima Reiko objeví do měsíce i u vás. Pokud ji vidět nechcete, nepokračujte ve čtení.

Kashima Reiko

Kashima Reiko je duch ženy, která žila ve městě Hokkaidó, samozřejmě v Japonsku. Jednou v noci byla napadena skupinou mužů. Strašně ji týrali, zbili a pak ji nechali napospas smrti.
Snažila se volat o pomoc, ale nikdo ji neslyšel. Hledala někoho, kdo by jí pomohl, ale odplazila se do kolejiště, kde upadla do bezvědomí. Jak jel vlak, rozjel ji na dvě půlky někde v pase.
Od té doby duch Kashimy bloudí po světě a hledá své ztracené nohy. Nejčastěji na ni můžete narazit na školních záchodech, ale může se objevit i ve vaší koupelně uprostřed noci.

Když vejdete do koupelny, bude se vás ptát na otázky. Pokud neodpovíte správně, utrhne vám nohy.

Když se zeptá "Kde mám nohy?", odpovíte "Na Meishinské dálnici."

Pokračuje "Kdo ti to řekl?", odpovíte "Řekla mi to Kashima Reiko."

Někdy vás chce zmást, tak se zeptá "Znáš mé jméno?". Rozhodně neříkejte "Kashima", zabije vás. Odpovězte "Maskovaný Démon Smrti."
Ka-Shi-Ma totiž znamená:
Ka = Kamen (Maska)
Shi = Shinin (Mrtvola, Mrtvý člověk)
Ma = Ma (Démon)

Jak jsem psal výše, říká se, že pokud se doslechnete o příběhu Kashimy Reiko, do měsíce se objeví u vás. Zapamatujte si dobře odpovědi na její otázky.

Zdroj --- překlad: Shibo


Červená místnost

25. června 2017 v 20:01 | Shibo |  Japonsko
Červená místnost je městská legenda o vyskakovací reklamě na internetu. Prý zemřete, když ji zavřete.
The Red Room

Byl jednou jeden chlapec, který byl závislý na internetu. Nic neobvyklého. Ve škole mu kamarád pověděl o Červené místnosti. Ten večer chlapec přišel domů, hned se připojil na internet a hledal. Nic víc, než to, co mu řekl kamarád, ale nenašel.
Najednou vyskočilo malé okýnko s červeným pozadím. Černým písmem tam stálo "Máš rád - ?"

The Red Room

Chlapec okno zavřel, ale vyskočilo znovu. Několikrát se pokusil ho zavřít, ale pokaždé se zase objevilo. Pak se otázka změnila. "Máš rád Červenou místnost?" a v pozadí byl slyšet dětský hlas, který říkal totéž.
Obrazovka zčernala. Objevil se na ní seznam jmen napsaných červenou barvou. Na úplném konci seznamu bylo jméno chlapcova kamaráda ze školy, který mu o Červené místnosti pověděl.
Chlapec si všiml, že něco stojí za ním. Ztratil vědomí.
The Red Room

Další den se chlapec ve škole neukázal. Samozřejmě, jak už bývá zvykem, se začaly šířit drby, že se mu něco stalo. Ten den jeho spolužáci uviděli v novinách strašnou zprávu. Chlapec spáchal sebevraždu a vlastní pokoj si vymaloval na červeno svou krví.

Zdroj --- překlad: Shibo

Napadli moji ženu

24. června 2017 v 19:00 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Když jsem jel z práce domů, moji ženu napadl lupič. Ubodala ho kuchyňským nožem. Podle policie to byla jasná sebeobrana.
Když jsem ji jel vyzvednout z policejní stanice, řekla "Slyšela jsem zvonek a myslela jsem si, že jsi to ty, ale nějaký maskovaný muž na mě skočil hned, co jsem otevřela!"
"Musela jsi být vyděšená..." řekl jsem, "...ale teď už jsi v bezpečí." Pevně jsem ji objal

Víte, co se asi doopravdy stalo?

Zdroj --- překlad: Shibo

Kraví hlava

23. června 2017 v 18:00 | Shibo |  Japonsko
Kraví hlava (nebo "Gozu") je považována za nejděsivější horrorový příběh, který byl kdy napsán. Prý zemřete zděšením, když ho uslyšíte.
Podle legendy byl krátký příběh "Kraví hlava" nalezen v Japonsku v sedmnáctém století. Opravdový původ příběhu je ale záhadou.
Několik zpráv z této éry odkazuje na příběh o kraví hlavě, ale jediné, co se můžeme dozvědět, je právě název a popis; je to pohádka, která je příliš strašná na to, aby se vyprávěla.
Zvěsti vypráví, že po poslechnutí téhle hrůzostrašné pohádky se posluchači několik dní třásli strachy než právě kvůli strachu zemřeli.
Téměř všechny kopie příběhu byly spáleny před mnoha lety. Kopie, které přežily, byly rozděleny na části a schovány na různých místech po Japonsku. Dnes lidé věří, že jen zlomky původního příběhu byly zachovány.
Většina detailů příběhu zůstala utajena. Nešťastníci, kteří příběh četli nikdy nežili dost dlouho na to, aby ho někomu pověděli.

Jedna současná fáma vypráví o učiteli na základní škole, kterému se z neznámých důvodů dostaly do rukou části příběhu. Učitel zrovna bral svou třídu na školní výlet. Rád vyprávěl dětem v autobuse vyprávěl duchařské příběhy. I ty nejnevychovanější a nejrozívenější děti dokázaly sedět vklidu, když poslouchaly příběhy učitele. Spousta z nich byla i opravdu vyděšená.
Po nějakém čase jim učitel oznámil, že jim řekne legendární zapovězenou pohádku nazvanou "Kraví hlava". Než stačil dokončit první větu, děti už křičely "Stačí!" a plakaly. "Nepokračujte!"
Jedno dítě úplně zbledlo, zakrylo si uši. Ostatní začaly křičet. Učitel odmítl přestat. Prý měl prázdné oči. Pokračoval v příběhu, jako by nějaká neznámá síla převzala moc nad jeho myslí.
Asi po hodině byl učitel zpátky při smyslech. Uviděl, že autobus spadl do příkopu. Všechny děti ztratily vědomí a měly u úst pěnu. Řidič ležel opřený o volant, třásl a potil se. Neví se, co se dělo dál, ale onen učitel prý už nikdy přiběh o Kraví hlavě znovu nevyprávěl.

Cow Head Story

Zdroj --- překlad: Shibo

Andywilson92

22. června 2017 v 20:00 | Shibo |  YouTube Channels
Andywilson92 vytvořil přes 100 velmi nekvalitních počítačově animovaných videí. Dá se říct, že všechny jsou dost znepokojivé. Jeho hlavní záměr se zdá být ničení dětství ostatních. Vytvořil podivné parodie na Sonic the Hedgehog, Thomas the Tank Engine, The Legend of Zelda a The Simpsons a další. Na YouTube nahrává videa od roku 2009, má také svůj herní kanál.


Wilsonovo nejdivnější video: "Squidward's Suicide." je založeno na populární creepypastě, která nese stejné jméno. Je to příběh o záhadné epizodě seriálu SpongeBob SquarePants. Squidward (tedy Sépiák) zahraje ne velice obstojně na svém klarinetovém koncertu a uteče domů. Pak následují zneklidňující záběry, než se Squidward nakonec zabije.

Wilsonova parodie tohoto seriálu je téměř netolerovatelná, neskutečně otravná a nechutná karikatura originálu. Ve videu je taky vidět poněkud ohyzdný Patrick a hrozivý ženský SpongeBob, kteří otravují Squidwarda, který se pak zabije.

Zdroj --- překlad: Shibo

Teke Teke

21. června 2017 v 17:01 | Shibo |  Japonsko
Teke-Teke (nebo Tek-Tek) je japonská městská legenda o dívce, která spadla pod vlak, kterým byla rozpůlena. Trvalo celkem dlouho, než zemřela a nyní její duch bloudí Japonskem. Její horní polovina, od trupu nahoru, se plazí po zemi pomocí rukou, které jako by měly drápy. S každým jejím pohybem se ozve "teke-teke".
http://vignette4.wikia.nocookie.net/urbanlegends/images/1/1e/Teke_teke3.jpg/revision/latest?cb=20140831021542

Máme tu jeden příběh, kde mladý chlapec právě odchází ze školy, když za sebou uslyšel nějaký hluk. Když se ohlédnul, viděl nádhernou dívku sedící v okně. Rukama se opírala o parapet a jen se na něj dívala. Chlapci to bylo divné, protože to byla chlapecká škola. Když si všimla, že se na ní chlapec otočil, usmála se a objala sama sebe, takže se držela za lokty. Dívka z okna "vyskočila". Dopadla na zem. Chlapec si s hrůzou uvědomil, že dívce chyběla spodní polovina těla. Blížila se k němu. Drápala se po zemi a odrážela se lokty, ozýval se ten zvuk..."teke-teke-teke-teke". Zděšený a zhnusený chlapec chtěl utéct, ale nemohl. Jako by zmrznul. Během pár vteřin byla dívka u něj, vytáhla kosu a přesekla chlapce napůl. Byl teď jako ona.

Když si děti tenhle příběh vyprávějí, varují ostatní před Teke-Teke. Říkají, že u sebe nosí ostrou pilu nebo kosu a když vás chytí, rozsekne vás vejpůl. Říká se, že hledá děti, které si hrají za soumraku. Je známá taky jako "bata-bata" (opět takové citoslovce pro zvuk, který dělá, když se plazí lokty po zemi). Také se jí říká "Dívka, která utíká po svých loktech".

Tahle legenda je podobná Kuchisake Onna, nebo příběhu Kashimi Reiko. Americká verze Teke-Teke se jmenuje Click Clack.

Zdroj --- překlad: Shibo
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)