Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Teke Teke

21. června 2017 v 17:01 | Shibo |  Japonsko
Teke-Teke (nebo Tek-Tek) je japonská městská legenda o dívce, která spadla pod vlak, kterým byla rozpůlena. Trvalo celkem dlouho, než zemřela a nyní její duch bloudí Japonskem. Její horní polovina, od trupu nahoru, se plazí po zemi pomocí rukou, které jako by měly drápy. S každým jejím pohybem se ozve "teke-teke".
http://vignette4.wikia.nocookie.net/urbanlegends/images/1/1e/Teke_teke3.jpg/revision/latest?cb=20140831021542

Máme tu jeden příběh, kde mladý chlapec právě odchází ze školy, když za sebou uslyšel nějaký hluk. Když se ohlédnul, viděl nádhernou dívku sedící v okně. Rukama se opírala o parapet a jen se na něj dívala. Chlapci to bylo divné, protože to byla chlapecká škola. Když si všimla, že se na ní chlapec otočil, usmála se a objala sama sebe, takže se držela za lokty. Dívka z okna "vyskočila". Dopadla na zem. Chlapec si s hrůzou uvědomil, že dívce chyběla spodní polovina těla. Blížila se k němu. Drápala se po zemi a odrážela se lokty, ozýval se ten zvuk..."teke-teke-teke-teke". Zděšený a zhnusený chlapec chtěl utéct, ale nemohl. Jako by zmrznul. Během pár vteřin byla dívka u něj, vytáhla kosu a přesekla chlapce napůl. Byl teď jako ona.

Když si děti tenhle příběh vyprávějí, varují ostatní před Teke-Teke. Říkají, že u sebe nosí ostrou pilu nebo kosu a když vás chytí, rozsekne vás vejpůl. Říká se, že hledá děti, které si hrají za soumraku. Je známá taky jako "bata-bata" (opět takové citoslovce pro zvuk, který dělá, když se plazí lokty po zemi). Také se jí říká "Dívka, která utíká po svých loktech".

Tahle legenda je podobná Kuchisake Onna, nebo příběhu Kashimi Reiko. Americká verze Teke-Teke se jmenuje Click Clack.

Zdroj --- překlad: Shibo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 22. června 2017 v 21:44 | Reagovat

Poznám a je to dosť desivé. Milujem mestské legendy a japonské sú TOP! Len tak ďalej. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)