Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Červený plášť

4. července 2017 v 17:16 | Shibo |  Japonsko
Červený plášť (Aka Manto) je japonský duch, který straší na dívčích záchodech. Prý má na sobě červený plášť a bílou masku. Dívky mu nemohou odolat, protože je tak okouzlující, půvabný.

Red Cloak

Červený plášť se schovává v poslední kabince na dívčích toaletách. Když otevřete dveře, vyleze a zeptá se vás "Dala bys přednost červenému nebo modrému plášti?"

Když si vyberete červený, rozřízne vám krk a usekne hlavu. Krve, která vám bude stékat po zádech bude totiž vypadat, jako červený plášť. Pokud si vyberete modrý, uškrtí vás.
Nekoušejte ani vymýšlet jinou barvu. Jestli tak uděláte, z podlahy se vysunou bílé ruce a stáhnou vás pod zem, do pekel.

Jedna školní duchařská povídačka vypráví o mladé dívce, která slyšela hlas z kabinky vedle ní. "Oblečeme si červený plášť?" říkal hlas. Dívka se vyděsila a utekla pryč. Pověděla učitelce, co se stalo a následně zavolali policii.
Policistka vešla na toalety, její spolupracovník počkal venku. Slyšela uvnitř ten samý hlas "Oblečeme si červený plášť?". Policista venku poslouchal za dveřmi, uslyšel svoji kolegyni, jak odpovídá "Dobře, nasaďme si je!". Najednou se ozval hlasitý výkřik následovaný bouchnutím o zem. Když policista otevřel dveře, našel policistku ležet mrtvou na zemi. Měla uříznutou hlavu a krev na jejím oblečení vypadala, jako by na sobě měla červený plášť.

V japonštině se tomuhle vražednému duchovi říká "Aka manto", "Ao manto" nebo "Aka hanten, Ao hanten". Někteří lidé tvrdí, že před lety byl Červený plášť mladý muž, který byl tak pohledný, že se do něj každá dívka zamilovala. Byl tak nádherný, že dívky omdlévaly, když se na ně podíval. Jeho krása byla tak ohromující, že musel skrývat svůj obličej za maskou. Jednou prý unesl nádhernou mladou dívku, která už pak nikdy nebyla spatřena.

V jiné verzi příběhu číhá na toaletách a ptá se, jestli chcete červený plášť. Pokud odpovíte ano, ... ale však už víte, co se stane.

Další verze příběhu je podobná, duch se jmenuje "Akai kami, Aoi kami" (Červený papír, modrý papír). Dívky, které jdou na toaletu uslyší z poslední kabinky hlas ptající se "Chceš modrý, nebo červený papír?". Červený papír znamená krvavou smrt stáhnutím z kůže. Modrý znamená vysátí veškeré krve z těla.

Mnohé další verze popisují krvavou ruku šmátrající z toalety snažící se stáhnout svou oběť dovnitř, krev pršící ze stropu, utopení ve vlastní krvi nebo bílé ruce snažící se vás udusit. Ta nejmíň drastická verze obsahuje i odpověď "žlutý papír/plášť", kdy vám duch vymáchá hlavu v míse...fuj.

Zdroj --- překlad: Shibo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakému plášti byste dali přednost?

Červený
Modrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)