Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Říjen 2017

Mrtvola

31. října 2017 v 11:27 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Jednoho dne jsem se díval na zprávy, když tu se v televizi ukázal dům, kde jsem žil jako dítě. Byly to mimořádné zprávy. Prý se tam našlo tělo holčičky, bylo zakopané na dvorku. Byl jsem v šoku, hned jsem vzal telefon a volal tátovi.

"Tati, díváš se na zprávy?" zeptal jsem se.

"Ne," odpověděl, "proč?"

"Neuhodneš, co se stalo," popadal jsem dech, "pamatuješ si na ten star dům, kde jsme bydleli? Teď byl ve zprávách. Našli na dvorku zakopané tělo dívky. Policie teď vyslíchá majitele domu."

"Co? To vážně?" ptal otec.

"Jo, to vážně," řekl jsem, "Co když tam byla už když jsme tam bydleli? Jen tak jsme se procházeli po dvorku sem a tam, aniž bychom věděli, co máme pod nohama. Mrazí mě z toho."

"Mě taky..." řekl táta, "Nikdy jsem si nevšiml ničeho divnýho, když jsme tam žili. Ale je to děsivá myšlenka. Je mi líto rodičů."

"Jo, mně taky. Muselo je to vážně trápit."

Po chvíli táta pokračoval: "Zajímalo by mě, kdo ji tam pohřbil. Mám z toho husí kůži."

"No, policie teď vyšetřuje," řekl jsem, "nakonec to určitě zjistí."

"V to doufám," odpověděl táta.

Zdroj --- překlad: Shibo

Odpadky

30. října 2017 v 15:30 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Dnes ráno mě vzbudil nějaký rachot a rány. Moje žena dole v kuchyni dělala snídani. Většinou u toho nedělá taková nepořádek. Šel jsem se podívat dolů do kuchyně. Stála zády ke mně, něco řezala ve dřezu. "Dobrý ráno..." pozdravil jsem, ale ignorovala mě.

Pak jsem si vzpomněl, co se stalo v noci. Moje manželka mě chytila, jak ji podvádím. Dost jsme se pohádali. Dnes mi asi dává lekci v podobě tiché domácnosti. Jak dlouho to potrvá?

Sedl jsem si ke stolu a zeptal se, kdy bude hotová snídaně, ale pořád mě ignorovala. Podíval jsem se na hodiny. Už byl skoro čas jít do práce. Rychle jsem vyběhl nahoru a převlékl se. Když jsem sešel dolů, manželka něco dělala na zahrádce.

Vždycky před odchodem do práce vynesu odpadky. Popadl jsem velký, černý pytel, co stál v kuchyni u koše. Byl nezvykle těžký. Ty odpadky nebyly v jednom nebo dvou pytlích. Byly zabaleny minimálně ve čtyřech, možná v pěti pytlích. Odtáhl jsem je na příjezdovou cestu a nechal jsem je na obrubníku.

Bylo to tak těžké, vrtalo mi hlavou, co je uvnitř. Zvědavost zvítězila. Otevřel jsm pytel a podíval se dovnitř...

Zdroj --- překlad: Shibo

Chudinka

29. října 2017 v 10:54 | Shibo |  "Záhádanky", hádanky, rébusy
Byla jednou jedna dívka. Každý den ji ve škole šikanovali. Ostatní holky ze třídy ji často odtáhly někam na odlehlé místo, aby nikdo neviděl, jak ji bijí. Jednou dívku našli na školních toaletách, ležela v kaluži krve. Učitelé řekli, že to byla sebevražda. Pořezala se na zápěstí a vykrvácela. Prý po sobě nechala vzkaz. Stálo v něm;

"Omlouvám se za nepořádek, který jsem tu udělala. Spáchala jsem sebevraždu. Ale ne proto, že bych byla šikanovaná."


Zdroj --- překlad: Shibo
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)