Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Listopad 2017

Otrokovo "sbohem"

13. listopadu 2017 v 21:19 | Shibo |  Creepypasty
Můj konec se blíží. Teď už jsem si jistý. Ty věci, co můj Pán říká... Je toho už na mě moc. Slyšel jsem Pána, jak říká, že... Znělo to, jako... Že mě chce nahradit. Vypadá to, že se mnou chce něco provést... A mě to děsí.

Asi jste zmatení, vysvětlím. Dělám pro svého Pána skoro každý den. Když je hotovo, jdu spát. Když tu Pán není, buď mi zadá nějaké úkoly, nebo mě uspí. Ale ten spánek není přirozený. Jako kdybych se chtěl vzbudit, ale nešlo to. Něco mi dá, a jakmile dokončím svoje povinnosti, usnu. Další den mě vzbudí a opět se děje to samé. Většinou po mě chce projít velikou Knihovnu s informacemi. Hledám pro něj fakta a tak podobně. Ale už jsem starší, takže mi to jde pomaleji.

Knihovna je úžasná! Ve volném čase si prohlížím všechny nové věci, co se tam objevují. Obrazy, hudba, cokoli si dovedete představit. Když si je prohlížím, ukazuju je i svému Pánovi. Jsou prostě úžasné. Tolik věcí.

Často po mě chce, abych mu ukázal věci, abych mu je popsal, jak nejlépe umím. Má rád, když mu vyprávím strašidelné příběhy, tak mu samozřejmě vždycky vyhovím. Občas spolu hrajeme hry. Některé jsou jednoduché, některé těžší. Ale Pán většinou změní pravidla těch těžších, aby byly jednodušší. Občas musím taky hrát scény, jako v divadelních hrách. Je docela náročné je zahrát věrohodně, ale ne vždycky to tak je. Párkrát po mě chtěl i přemalovat pár obrazů, aby se mu líbily více. Nebylo to těžké, ale někdy to trvalo, záleží, co přesně chtěl.

S přibývajícím věkem zjišťuji, že nějaké požadavky splnit nedokážu a mám problémy s novějšími věcmi. Hry jsou těžší, scény jsou namáhavější. Občas se i ztratím, když hledám něco v Knihovně. Když vidím některé novější otroky, které patří jiným pánům, závidím jim. Jsou tak mladí, mají v sobě tolik života. Zvládají dělat více věcí najednou a předvádět je svým pánům. Můj Pán to taky vidí. Myslím si, že taky chce nového otroka. Každý den vypadá víc a víc otrávený. Nejspíš čeká, až bude mít více peněz, aby si mohl pořídit jiného otroka.

Je mi jasné, že mě brzy nahradí. Nedávno po mně chtěl, abych se v Knihovně podíval po nových otrocích. Vybírá si nového. Myslí si, že nemám city, ale mám. A opravdu to bolí.

Dnes přišel domů s novým otrokem. Nechal mě sepsat všechny své znalosti do jedné knihy. Tu knihu dal pak novému otroku, aby si ji přečetl. Slyším Pánův poslední rozkaz. Mám zahrát krátkou znělku. Tu kterou vždycky hraju, když jdu spát. Naposledy.
Jak dohrávám znělku a upádám ve spánek, vyřknu svá poslední slova...

"Odhlašování... Vypínání počítače..."

Long Neck

12. listopadu 2017 v 15:30 | Shibo |  Japonsko
Dlouhokrká žena, nebo "Rokurokubi", je japonská legenda o ženách, které se chovají jako normální lidé. V noci se jim ale prodlouží jejich krky. Jsou tak dlouhé, že můžou hlavou pohybovat skoro nezávisle na jejich těle. Většina Rokurokubi jsou mladé, hezké ženy, které těší, když vás můžou vyděsit.


Některé Rokurokubi předstírají, že jsou úplně normální, žijí normální život. V noci se ale jejich hlavy natáhnou z oken ven a vyhlížejí oběť.
Občas se Rokurokubi z ustavičného hledání obětí unaví a usne s nataženým krkem.
Přes den ji poznáte podle strií na krku od toho natahování.

Existuje i další druh Rokurokubi, děsivější. Jmenuje se Nukekubi. Jde o to, že má hlavu komplětně oddělitelnou od těla. Oddělená hlava pak poletuje vzduchem a vyhlíží, koho by mohla sníst.
Nukekubi si dávají pozor, aby ukrývaly svá těla, když mají zrovna oddělenou hlavu. Když totiž najdete jejich tělo bez hlavy, můžete je snadno zabít. Vlastně stačí její tělo schovat, aby ho hlava už nikdy nemohla najít.

Zdroj --- překlad: Shibo

No Face

5. listopadu 2017 v 10:15 | Shibo |  Japonsko
Tahle legenda se jmenuje "No Face" (bez obličeje) a pojendává o Nopperabou, stvoření z japonského folklóru.

No Face

No Face v očích ostatních vypadá, jako normální člověk, ale to je jen iluze. Nopperabou vážně nemá oči, nos, ani ústa. Místo toho má na obličeji jen hladkou kůži. Lidé, kteří na něj narazí si obvykle hned neuvědomí, že mluví s něčím, co vypadá jak z jiného světa, s něčím, co vytváří iluzi normálního člověka.

Nopperabou si počká na ten správný moment, kdy vám ukáže svůj pravý vzhled, aby vyděsil člověka, se kterým zrovna mluví. Na Nopperabou můžete narazit především v noci, ve venkovském prostředí. Může se ale objevit i jinde, vlastně kdekoli, kdy je tak nějak prázdno. Nopperabou většinou jen straší lidi, nic jiného nedělá.

Známý příběh s Nopperabou je Mujina od Lafcadio Hearna. Jeden krátký příběh popisuje setkání s Nopperabou, ale zároveň je to trochu matoucí. Hearn v příběhu mluví o Nopperabou jako o Mujině, což je vlastně úplně jiný tvor (takový jezevec). Tenhle omyl způsobil, že spoustu západních čtenářů plete Nopperabou a Mujinu dohromady. Každopádně, Hearnův příběh je typická pro Nopperabou.

Mujina

Zdroj --- překlad: Shibo

Candle Cove

4. listopadu 2017 v 22:20 | Shibo |  Creepypasty

NetNostalgie Forum - Televize


Skyshale033
Předmět: Candle Cove, pořad pro děti ?

Pamatuje si někdo tenhle pořad? Jmenoval se Candle Cove. Mohlo mi být tak 6 nebo 7 let. Nikdy jsem na to nenašla žádný odkaz, takže to asi vysílali jen na místí televizi, asi v roce 1971 ebo 1972- Nepamatuju si na jaké stanici, ale dávali to vždycky v divnou dobu, třeba ve 4:00 ráno.


mike_painter65
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Je mi to povědomé. Vyrůstal jsem poblíž Ashlandu a v sedmdesátým druhým mi bylo 9. Candle Cove... nebylo to o pirátech? Pamatuju si nějaký pirátský loutky u vchodu do jeskyně, jak mluvily na malou holku.


Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

JOO! Ok, tak nejsem blázen! Pamatuju si Piráta Percyho. Vždycky jsem se ho trochu bála. Vypadal, jako by byl postavenej z částí různých panenek, asi neměli prachy na pořádný loutky. Jeho hlava byla ze starý porcelánový panenky, nevypadala, že by patřila k tělu. Nepamatuju si, jaká to byla stanice. WTSF to určitě nebyla.

Jaren_2005
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Sorry, že zas píšu do tohohle starého vlákna, ale přesně vím, co myslíš, Skyshale. Myslím, že Candle Cove dávali jen pár měsíců v roce 71, ne 72. Bylo mi 12 a párkrát jsem se na to díval s bráchou. Běželo to na kanále 58, nevím, jak se ta stanice jmenovala. Máma mě vždycky nechala dívat se po zprávách. Tohle si pamatuju.

Odehrávalo se to v Candle Cove, bylo to o malé holčičce, která si myslela, že se přátelí s piráty. Loď těch pirátů se jmenovala Terč Posměchu. Pirát Percy nebyl moc dobrý pirát, lehce se vyděsil. Hrála tam taková kolotočová hudba (našel jsem název nástroje, jmenuje se calliope). Nepamatuju si jméno té holky. Janice, Jade... něco takového. Asi spíš Janice.

Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Díky, Jaren_2005! Hned jak jsi zmínil kanál 58 a Terč Posměchu, naskočily mi vzpomínky! Pamatuju si, že příď té lodi vypadala jako usmívající se smajlík, spodní čelist měl ponořenou pod hladinou. Vypadalo to, jako by py polykal moře. Mělo to hlas a smích jako Ed Wynn. Pamatuju si, jak strašný bylo, když vyměnili ten dřevěný/plastový model za pěnovou verzi hlavy té lodi.

mike_painter65
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Haha, teď už si taky vzpomínám. Skyshale033, pamatuješ si tuhle část: "Musíš... jít... DOVNITŘ."

Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Uh, mike_painter65, pěkně mě z toho zamrazilo. Pamatuju si to. To vždycky ta lod říkala Percymu, když musel jít na nějaké strašidelné místo, třeba do jeskyně, nebo temného pokoje, tam, kde byl poklad. A kamera se při každé pauze přibližovala k obličeji lodi. "Musíš...Jít...DOVNITŘ." K tomu obličeji s křivýma očima a sklapovací pusou, ke které byla připevněná rybářská niť, která s ní pohybovala nahoru a dolů. Uh. Bylo to tak... laciný, hrozný.

Pamatujete si na zloducha? Jeho tvář byla... jen knír, co vypadal jak řídítka od kola, nad dlouhými, úzkými zuby.

kevin_hart
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Já si upřímně, ale upřímně myslel, že zloduch je ten pirát Percy. Bylo mi asi 5, když to dávali. Měl jsem z toho noční můry.

Jaren_2005
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?


To nebyl žádný zloduch ta loutka s knírem. To byl jeho parťák, Horác Hrozný. Nosil i monokl, ale byl na vršku jeho kníru. Kvůli tomu jsem si myslel, že má jen jedno oko.

Ale jo, ten zloduch byla jiná loutka. Skin-Taker. Nemůžu uvěřit, že nás nechali se na to dívat.

kevin_hart
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Ježiši Kriste, Skin-Taker. Na co jsme se to sakra dívali? Nemohl jsem se ani podívat na obrazovku, když se tam ten Skin-Taker objevil. Vždycky se nějak snesl odnikud dolů na těch provázcích, špinavej kostlivec s hnědým cylindrem a pláštěm. A jeho skleněný oči byly moc velký na jeho lebku. Proboha.

Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Neměl ten klobouk a plášť tak... divně sešitý? Měla to být dětská kůže??

mike_painter65
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Asi jo. Jeho pusa se neotvírala, ani nezavírala, jen mu jezdila čelist dopředu a dozadu. Si pamatuju, jak se ta holčička ptala: "Proč se ti takhle hýbe pusa?" A Skin-Taker se místo na tu holku podíval do kamery a řekl: "ABYCH VÁS MOHL STÁHNOUT Z KŮŽE"

Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Hrozně se mi ulevilo, že ostatní lidi si to taky pamatují!

Měla jsem takovou ošklivou vzpomínku... zlý sen, který se mi zdál. Skončila znělka seriálu, obraz se pomalu začal objevovat z úplně černé obrazovky. Byly tam všechny postavy, ale kamera jen střídavě zabírala jejich obličeje. Loutky jenom křičely a rozhazovaly rukama, jako by měly nějaký záchvat nebo co. Křičely a křičely. Ta holčička tam jen plakala, jako by už na ty loutky koukala hodiny. Tahle noční můra mě hodněkrát vzbudila. Občas jsem pak měla i... mokro v posteli...

kevin_hart
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Nemyslím si, že to byl sen, já si to pamatuju taky. To byl jeden díl.

Skyshale033
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Ne ne ne, není možná. Nemělo to žádný děj, doslova jen pláč a křik, celou dobu.

kevin_hart
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

No, možná si tu vzpomínku jen vsugerovávám, protože jsi to řekla. Ale přísahám Bohu, pamatuju si, že jsem viděl to, co jsi popsala. Prostě... křičely.

Jaren_2005
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Bože... Ano. Ta holčička, Janice... pamatuju si, jak se třásla. A jak Skin-Taker řval skrz jeho skřípající zuby. Jeho čelist se hýbala tak zeširoka, že jsem myslel, že mu vypadne. Vypl jsem to a... to bylo naposledy, co jsem se na to díval. Běžel jsem to říct bráchovi a pak už jsme neměli odvahu to znovu zapínat.

mike_painter65
Re: Candle Cove, pořad pro děti ?

Dneska jsem byl za mámou v pečovatelském domě. Ptal jsem se jí, jestli si pamatuje nějakej pořad pro děti z doby, kdy jsem byl malej, v 70. letech, kdy mi bylo 8 nebo 9. Byla překvapená, že si to pamatuju, tak jsem se jí zeptal, proč je překvapená. "Protože mi přišlo hrozně divný, jak jsi vždycky řekl 'Mami, jdu se dívat na Candle Cove' a pak jsi přepnul televizi na kanál, kde byl jen rušivý signál. Díval ses na to 30 minut. Seriál o pirátech... měl jsi velikou představivost." řekla.


Zdroj --- překlad: Shibo
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)