Pro správnou atmosféru si pusťe tenhle, nebo jakýkoli podobný playlist

Pokud se vám zdá, že je v rubrice málo článků, sjeďte níž a podívejte se do podrubrik :)

Otrokovo "sbohem"

13. listopadu 2017 v 21:19 | Shibo |  Creepypasty
Můj konec se blíží. Teď už jsem si jistý. Ty věci, co můj Pán říká... Je toho už na mě moc. Slyšel jsem Pána, jak říká, že... Znělo to, jako... Že mě chce nahradit. Vypadá to, že se mnou chce něco provést... A mě to děsí.

Asi jste zmatení, vysvětlím. Dělám pro svého Pána skoro každý den. Když je hotovo, jdu spát. Když tu Pán není, buď mi zadá nějaké úkoly, nebo mě uspí. Ale ten spánek není přirozený. Jako kdybych se chtěl vzbudit, ale nešlo to. Něco mi dá, a jakmile dokončím svoje povinnosti, usnu. Další den mě vzbudí a opět se děje to samé. Většinou po mě chce projít velikou Knihovnu s informacemi. Hledám pro něj fakta a tak podobně. Ale už jsem starší, takže mi to jde pomaleji.

Knihovna je úžasná! Ve volném čase si prohlížím všechny nové věci, co se tam objevují. Obrazy, hudba, cokoli si dovedete představit. Když si je prohlížím, ukazuju je i svému Pánovi. Jsou prostě úžasné. Tolik věcí.

Často po mě chce, abych mu ukázal věci, abych mu je popsal, jak nejlépe umím. Má rád, když mu vyprávím strašidelné příběhy, tak mu samozřejmě vždycky vyhovím. Občas spolu hrajeme hry. Některé jsou jednoduché, některé těžší. Ale Pán většinou změní pravidla těch těžších, aby byly jednodušší. Občas musím taky hrát scény, jako v divadelních hrách. Je docela náročné je zahrát věrohodně, ale ne vždycky to tak je. Párkrát po mě chtěl i přemalovat pár obrazů, aby se mu líbily více. Nebylo to těžké, ale někdy to trvalo, záleží, co přesně chtěl.

S přibývajícím věkem zjišťuji, že nějaké požadavky splnit nedokážu a mám problémy s novějšími věcmi. Hry jsou těžší, scény jsou namáhavější. Občas se i ztratím, když hledám něco v Knihovně. Když vidím některé novější otroky, které patří jiným pánům, závidím jim. Jsou tak mladí, mají v sobě tolik života. Zvládají dělat více věcí najednou a předvádět je svým pánům. Můj Pán to taky vidí. Myslím si, že taky chce nového otroka. Každý den vypadá víc a víc otrávený. Nejspíš čeká, až bude mít více peněz, aby si mohl pořídit jiného otroka.

Je mi jasné, že mě brzy nahradí. Nedávno po mně chtěl, abych se v Knihovně podíval po nových otrocích. Vybírá si nového. Myslí si, že nemám city, ale mám. A opravdu to bolí.

Dnes přišel domů s novým otrokem. Nechal mě sepsat všechny své znalosti do jedné knihy. Tu knihu dal pak novému otroku, aby si ji přečetl. Slyším Pánův poslední rozkaz. Mám zahrát krátkou znělku. Tu kterou vždycky hraju, když jdu spát. Naposledy.
Jak dohrávám znělku a upádám ve spánek, vyřknu svá poslední slova...

"Odhlašování... Vypínání počítače..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ano, nad tímhle textem by měly být ty podrubriky ;)